Ökoloogia

reyn-4627

Aluminium is a very environmentally friendly metal and plays a key role in human ecology — that’s why it’s called the green metal. Besides all other advantages, aluminium is 100% and infinitely recyclable. Recycling this material also saves 95% of the energy required to produce primary aluminium from raw materials. Therefore, it is a win-win situation: it saves natural resources and it saves energy.

Reynaers entered into partnerships with suppliers specialized in recycling aluminium to build on their expertise and to broaden their base of best practices. Currently, 40% of all the aluminium produced comes from recycling. But this figure is likely to increase, as more and more buildings that have been built 30 to 40 years after the first aluminium was used, are now being renovated or replaced by new ones. This trend should gradually make more used aluminium available for recycling.

Kioto protokolli raames püüavad Euroopa riigid võidelda nn kasvuhooneeffektiga ja vähendada energia kasutamist hoonetes 40% võrra aastaks 2020. Selleks, et seda saavutada, on võetud ette erinevaid meetmeid ja üks nendest on Euro direktiiv, mis puudutab hoonete energeetilist iseloomustamist. See puudutab hoonete energeetilist efektiivsust, alternatiivseid energiaallikaid, paremat kliima ja valgustuse kasutamist, biokliimankontseptsiooni jms.

Fensteri´i süsteemid vastavad Euro direktiivi nõudmistele ning teistele rahvusvahelistele standartitele, mis puudutavad energeetilist efektiivsust.

Energia säästmine tänu mitme kambri kasutamisele

Kahe- ja kolmekambrilistes süsteemides profiilid koosnevad kahest või kolmest sektsioonist, mis on täidetud õhuga ja mida nimetatakse kambriteks. Samamoodi, nagu seintes, kus kasutatakse õõnsaid telliskive, toimib õhk nendes kambrites nagu isolaator. Sektsioonivahed on täidetud polüamiidiga, mis on klaaskiuga armeeritud (kõva plastmass). Mida laiem on nende poolt täidetud ala, seda suurem on isolatsioonitase ja madalam Teie energia arve!

Alumiiniumaknad proekteeritakse nii, et nad ei laseks külma läbi. Fenster´i profiilid on varustatud soojusläbilöögi süsteemiga ja nende isolatsioonitegur kõigub tavalisest kuni väga kõrgeni, täpselt nii, kuidas Te soovite. Profiilide soojusläbilöök takistab kondentsi tekkimist Teie akendel.

Muidugi, ekstremaalsetes oludes võib tekkida kondents, näiteks, siis, kui õhus on palju niiskust. Seda saab vältida, kasutades ventilatsioonsüsteeme.

Isolatsioonitase sõltub klaasivalikust

Hästi isoleeritud akende jaoks on vaja hoolikalt valitud klaasi. Tänapäeval kahekordne klaasimine on miinimumnõue, st kaks klaasi ja kuiva õhu kiht nende vahel, mis kindlustab soojusisolatsiooni. Kuid klaasi valik on vajalik ka akustilise isolatsiooni tarvis, st paksem klaas summutab müra palju paremini ja erineva laiusega aknad on topelt efektiivsed. Ja see tähendab Teie jaoks suuremat mugavust!