PVC aknad ja uksed

Viimasel aastakümnel on  suure populaarsuse võitnud aknad, mis toodetakse PVC profiilist. Antud materjali plussideks on selle pikaealisus, vähenõudlikkus hoolduses ja taskukohane hind.

Passivhaus-header soodsad pvc aknad passiivmaja

 

PVC-profiil on tõeliselt vastupidav ja vastab kõrgetele standarditele. Stabiilsetes kinnitustes kasutatakse ohutut ja efektiivset titaani ja tsinki, mitte kahjulikku kaadmiumi. Raam, mis on valmistatud plastikust koos valede kinnitustega on tervisele kahjulik, võib muuta värvi, praguneda ja deformeeruda.

Kvaliteetse plastikakna tähtsaks komponendiks on armeeritud element. See kujutab endast metallkonstruktsiooni, mis pannakse plastprofiili sisse, andes raamile vajaliku jäikuse selleks, et see oleks võimeline vastu pidama klaaspaketi raskusele, mis võib olla kuni 100 kg. Iga hoone vajub oma elu jooksul veidi. Armeeritud element võimaldab aknal säilitada oma esialgse väljanägemise ja funktsionaalsuse vaatamata sellisele „tektoonilisele aktiivsusele“.
Kõrgekvaliteedilistes raamides kasutatakse ruudulist armeerimiselementi. Madalamakvaliteedilistes raamides on see element Π-kujuline. Tootjad, kes soovivad võita kliente eriti soodsa hinnaga, ei kasuta üldse aknaprofiilides armeerimiselementi. FENSTER kasutab ruudukujulisi elemente.

Mehaaniline aknaosa, nn furnituur, valmistatakse samuti metallist. Kvaliteetne on kroomitud furnituur hõbehalli värvi, mis on kolmekordse roostevaba kattega: tsinkimine, kroomimine ja vahakate molekulaarsel tasandil.

Tänapäeval head tooni annab selliste PVC- akende müük, mis omavad miinimum viiekambrilist profiili. Suurem sisemiste kambrite arv annab profiilile lisa jäikust ja alandab soojusjuhitavust. „Külmades“ maades kvaliteetsete profiilide välisseinte paksus peab olema vähemalt 3 mm.

Akent valides tuleb alati pöörata tähelepanu ülalmainitud asjaoludele!

PVC-akende tootmisel kasutab Fenster  firma KBE profiilsüsteeme, mis on antud segmendi üks maailmaliidritest.

KBE 76 Fensteri soodsad pvc aknad

1. Profiil Veka_ISO 9001_sertifikaat_ISO